Giyim konusunda dünyaca ün yapmış markalar tasarımlarını ilk olarak alışveriş konusunda ün yapan şehirlerde sergilemektedir. Yani ülkemizde görmediğimiz hatta hiç göremeyeceğimiz pek çok tasarım yurtdışı ülkelerinin moda ve alışveriş konusunda önde giden şehirlerinde satışa sunulmaktadır. Dolayısıyla bütçe sıkıntısı olmayan bireylerde özellikle moda haftası ya da moda festivallerinde yurtdışına akın ederek bu tasarımlardan yararlanabilmektedir. İşte bu konuda fikir sahibi olabilmeniz adına moda ve alışveriş denildiğinde akla gelen ilk şehirler aşağıda sizler için sıralanmıştır.

Paris

Paris

Gerek moda gerekse alışveriş konusunda en ünlü merkezlerden biri olan Paris, tüm dünyadan sayısız ziyaretçi ağırlamaktadır. Çünkü dünyaca ünlü modacıların bu şehirde yer alamsı ve moda haftası düzenlemeleri, ünlü ünsüz sayısız insanı şehre çekmektedir. Dolayısıyla bir nevi modanın kalbi Paris’te atıyor da diyebiliriz. Bu yüzden şehri ziyaret etmek istediğiniz de kesinlikle moda haftası ya da moda festival zamanlarını öğrenerek seyahatinizi gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. Hiçbir tasarımı alamasanız bile her tarzın farklı yansıtılma şekline şahit olarak, olumlu deneyim kazanmanıza emin olun ki katkısı olacaktır.  Prontotour ile Avrupa veya Benelüks turlarına çıkarak alışverişin doruklarına ulaşabilirsiniz.

Londra

Son derece ihtişamlı bir yapıya sahip olan şehir, coğrafi güzelliklerinin yanı sıra estetik duruşları, zevkli tarzlarıyla ilgi odağı olan insanlarıyla da ünlüdür. Ayrıca hemen her sokak arası ve sokak başlarında kurulu olan outlet mağazalarında da son trend parçaları bulabileceğiniz alışverişin en iyi adreslerinden biridir de diyebiliriz.

Roma

Moda konusunda İtalya ele alınacak olursa ülke olarak her açıdan tartışılmayacak düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. İtalya’da modanın cenneti her ne kadar Milano olsa bile işin vitrin kısmına bakıldığında bu aşamada Roma’nın önüne kimse geçemez diyebiliriz. Kadınlar kadar erkeklerinde şık ve bakımlı olmaya özen gösterdiği şehirde, hatta erkeklerin şık duruş sergilemesi tercihten çıkmış neredeyse zorunluluk halini almıştır. Dolayısıyla moda ve alışveriş konusunda farklı deneyimler edinmek isterseniz, her köşesinde farklı bir tarz görebileceğiniz roma sizler için biçilmiş kaftan olacaktır. Siz yine de Milano’yu ve Roma’yı kapsayan bir seyahat istiyorsanız büyük İtalya turları tam size göre. İtalya turları ile yola çıkmak istiyorsanız tavsiye ettiğimiz italya turu firmasına göz atın.

New York

Moda konusunda uzun yıllar geride kalarak zirveyi zorlamakla yetinen şehir, son birkaç yıl analiz edildiğinde zirveyi zorlamakla kalmayıp, tepeye ulaştı denecek kadar kendini geliştirmiştir. Zarif, etkileyici ve hayranlık uyandıran New York sakinleri, kentin büyüleyen atmosferiyle öylesine bir uyum içinde ki, sırf bu uyumu yakından görmek için bile şehir ziyaret edilebilir. Yani modayı takip etmek için vitrinleri tek tek gezmenize gerek yok. Bir köşede oturup New Yorkluları izlemeniz, modanın en güzel yansımasını seyre dalmanızı sağlayacaktır.

 Yurtdışında moda ve alışverişin kalbi olarak görülen bu şehirlerin her biri ziyaretçilerini büyüleyecek şıklık ve zarifliğe sahiptir. Alışveriş tutkunuysanız ve modayı yakından takip ederek kendi tarzınızı oluşturmak istiyorsanız, o halde zaman kaybetmeden bu şehirlerden biriyle alışveriş turunuza başlayabilirsiniz.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Not: Yazılan yorumların sorumluluğu yazan kişiye aittir. Yazılan yorumlardan dolayı sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.