Fondöten Çeşitleri Nelerdir?

Fondöten Çeşitleri Nelerdir?

Fondöten Çeşitleri Nelerdir?

• Likit Fondöten:

Yüzünüzde ince bir tabaka gibi görünecek olan likit fondöten, doğal bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Bunun yanında, kullanımının kolay olması ile de bilinen likit fondöteni, yüzünüze elinizle, krem sürer gibi uygulayabilirsiniz. Ama eğer elinizi kirletmek istemez, ve sünger kullanarak uygulamak isterseniz, alacağınız süngerin kaliteli; ve yumuşak dokulu olmasına dikkat etmelisiniz. Sünger kullanarak likit fondöten uygulayacağınızda, cildinizde duruşunun daha da doğal olmasını isterseniz, süngeri hafif nemlendirerek likit fondöten uygulamasını cildinize gerçekleştirebilirsiniz.

Krem Fondöten:

Krem fondöten yoğun kıvamda olması, ve yağlı dokusu dolayısı ile, cildinizde daha kalın bir tabaka şeklinde duracak; ve parlak bir görünüm sunacaktır. Krem fondöteni sadece makyaj için değil, cildinizi nemlendirmek için de kullanabilir, kuru ciltlere cilt bakımını da bu sayede uygulayabilirsiniz. Krem fondöten kullanımı için süngere gerek duymayacak olmanızın yanında, parmaklarınızla cildinize rahatlıkla yedirebilme şansına da sahip olmuş olacaksınız…

Stick Fondöten:

Özellikle cildi lekeli; ve pürüzlü olan kişilerin kullanması gereken stick fondöten, içeriğinde bulunan renk pigmentleri sayesinde cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olur; ve hafif yağlı bir kıvamı bulunmaktadır. Eğer cildinizde renk problemleri yaşamıyorsanız stick fondöten kullanımından kaçınmalısınız. Çünkü bir risk oluşturmaktadır. Kırışıklıkların belirgin hale gelmesine sebebiyet verebilir. Stick fondöten nasıl kullanılır derseniz, ilk olarak cildinizin belirli bölgelerine nokta nokta sürmeyi, sonrasında da bu noktaları dağıtmayı prensip edinmelisiniz. Ayrıca, eğer stick fondöten kullanacaksanız, üzerine pudra da uygulamalı, ve makyajınızı bu şekilde tamamlamayı esas edinmelisiniz.

• Krem Toz Fondöten:

Uygulama sırasında krem kıvamında olan krem toz fondöten, sonrasında yumuşak bir şekilde kurumakta, pudra gibi bir görünüme sahip olmaktadır. Krem toz fondöten ile, cilt kusurlarınızı kolay bir şekilde kapatabilmeniz mümkün olsa da, stick fondötende olduğu gibi kırışıklıkları belirginleştirme riski bulunduğunu unutmamalısınız. Pek çok krem toz fondöten kullanımının kolay olması için içerisinde kendi süngeri ile birlikte gelmektedir. Süngeri likit fondöten kullanımında olduğu gibi hafif nemlendirerek kullanacak olursanız, daha hafif, ve doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Zaten kullanım olarak krem toz fondötenin kullanılmasının kolay olduğunu da belirtmemiz gerekir.

• Köpük Fondöten:

Köpük fondötenin kıvamı daha yoğun olsa da, likit fondöten ile aynı etkileri yaratmakta, ciltte ince bir tabaka halinde durmaktadır. Kırışıklık görünümünü belirginleştirme özelliği yoktur. Sünger, ya da parmakların yardımı ile likit fondöten kullanımı rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

• Pudra Fondöten:

İçeriğinde vitamin; ve mineraller barındıran pudra fondöten, makyaj sırasında cilt bakımı yapma etkisi de gösterir; ve bunun yanında gözenekleri tıkamaması dolayısı ile sivilce riskini de azaltmaktadır. Pudra fondöten toz; ya da sıkıştırılmış form ile gelebilir. Toz şeklinde ise kullanımı sırasında fırçadan, sıkıştırılmış şekilde ise ince bir süngerden yardım alınarak gerçekleştirilebilir. Ciltte pudra benzeri bir doku oluştururlar.

Captcha işaretlenmemiş.