Instagram'da Alışveriş Devrimi!

Instagram'da Alışveriş Devrimi!

Instagram'ın popülerliği arttıkça pazarlama gücü de birlikte artıyor. Zuckerberg Instagram'a para kazandırmak için şimdi yeni bir özelliği devreye alıyor. Kullanıcıları artık Instagram'da yayınladıkları fotoğraflarda yer alan ürünleriçin satın alma etiketleri ekleyebilecekler. Böylece bir fotoğraftaki ürünü beğenen takipçiler, etikete basarak ürünün satın alma sayfasına ulaşabilecek. 

Beğendiğiniz ürünleri arşivde saklayın

Kullanıcılar dilerse, daha sonra satın almak üzere beğendikleri ürünleri kendi arşivlerinde saklayabilecekler. Bu etiketler, Instagram ile anlaşmalı markaların ürünleri için geçerli olacak. Böylece Instagram, büyük kullanıcı kitlesini, sadece anlaşma yaptığı markalara yönlendirerek oluşacak büyük gelirden kendisi de pay alabilecek.

Intagram fenomenlerinin de gelir kazanması için yeni bir kapı açacak olan özellik sayesinde, servise yeni kullanıcılar çeken içerik üreticilerinin Instagram'a bağlılıkları artmış olacak. Bu da, Instagram'ı Vine gibi bir sonla karşılaşma riskinden koruyacak.

Vine'ın milyonlarca takipçisi olan fenomenleri, yeterince para kazanamadıkları için Twtter yönetiminden aylık 1,2 milyon dolar "maaş" istemiş, istekleri geri çevrilince de platfromu terk etmişlerdi. Kısa süre sonra da Twitter Vine'ı kapatmak zorunda kalmıştı. Yeni özellik şimdilik sadece Instagram'ın iOS uygulamasında ve ABD'de geçerli olacak.

Captcha işaretlenmemiş.