Vuran ayakkabı nasıl genişletilir?

Vuran ayakkabı nasıl genişletilir?

Eğer ayakkabı vurma olayından rahatsız ve yeni ayakkabı ihtiyacı duyuyorsanız online ayakkabı alışverişi sitesini ziyaret etmenizi öneririm. Ayakkabionline.com sitesi bu sitelerin başında gelmektedir, eğer sizler konforunuza düşkün ve uygun fiyatlarda ayakkabı almak istiyorsanız bir an önce ziyaret etmelisiniz.

Severek aldığınız ayakkabıların dar gelmesi, ayağınızı vurarak yaralar açması ya da ayağınızı sıkarak yürüme zorluğu çekmeniz sıkça başımıza gelen hadiseler arasında. Bu can sıkan sorunun evde halledebileceğiniz çok pratik bir çözümü var. 

Dar gelen ve vuran ayakkabılarınızı su, havlu ve gazete yardımıyla genişletebilmeniz mümkün. Nasıl mı? Öncelikle eğer ayakkabınızın ucu açıksa ön kısmını iyice havlu yardımıyla ıslatın. Ardından ıslattığınız havluyu ayakkabınızın içi kısmından dışa çıkacak şekilde çıkarın ve iyice sıkıştırın. Daha sonra ayakkabınızın topuk kısmını içe doğru esnetin ve bu uygulamayı 9 – 10 kere tekrarlayın. 

Şayet ayakkabınızın ucu kapalıysa bu defada ön kısmına ayakkabını şekli bozulmasın diye pamuk yerleştirin. Ardından gazete kağıtlarını uca doğru sıkıştırın. Nemlendirdiğiniz havluyu da uç kısmına doğru yiterek daha fazla baskı yapın. Bu uygulamayı yaptığınız ayakkabıları bir gece bekletin.

Ayakkabı Genişletmenin Diğer Yöntemleri

* Bez parçasını alkol ya da sirke ile iyice ıslatıp ayakkabın ucuna doğru doldurun. En az 10 saat kadar bekledikten sonra ayakkabılarınızın genişlediğini göreceksiniz.
* Sıcak uygulamalar ayakkabılarınızın genişlemesinde sizlere yardımcı olacaktır. Ayakkabılarınızı buhara tutun ya da saç kurutma makinesi ile sıcak hava üfletin. Bu sayede ayakkabılarınız daha rahat olacaktır.
* Bir bardak saf alkolü ayakkabınızın içine dökün. İyice derisine yedirin ve giyin. Bu sayede ayakkabılarınız ayağınızın şeklini göre açılacaktır.

Captcha işaretlenmemiş.