Andropoz Nedir? Andropozun Belirtileri Nelerdir?

Andropoz Nedir? Andropozun Belirtileri Nelerdir?

Herkesin bildiği gibi erkekler bu dönemlerinde değişik durumlara girer, tıpkı bayanların menopoz dönemlerinde olduğu gibi. Kimi erkek daha bir genç davranmaya başlar kimi erkekse bir tembel davranıp andropozu buna bahane gösterir. Erkek doğası gereği gençleşmeye çalışması iyide, gençleşmenin sebebi nedir diye sormak gerekiyor.

Andropoz döneminde aldatma yoluna giden kişi tehlikelidir. Karşı cinsin üzerinde bir etkim hala var, hala kadınları tatmin edebiliyorum demek aslında ‘Andropoz mu oldum?’ sorusunun kesin yanıtıdır. İşte andropoz hakkında detaylı bilgi; İskoç bilim adamları, andropoz evresindeki bayların aşırı riskli davranışlar sergilediğini söyledi. Aşırı süratli araç sürmek, aniden gelen spor yapma isteği, aldatmalar, viagra kullanımı gibi kendilerini yaşlı olmadıklarına ikna etme çabası içinde olduklarını belirtti. Tabiki cinsel yaşamdaki güçsüzlük ve iktidarsızlık korkusu onların en büyük kabusu. Tıpkı kadınların menopozu gibi erkeklerin doğal yaşlanma sürecinin bir parçası olan andropoz, her erkektete aldatma gibi belirtilerle açığa çıkmayabilir. Bazı erkeklerin korkulu rüyası olan andropoz, bazı erkekleri bunalıma sokarken kimi erkekler bu dönemi farkında dahi olmadan atlatabiliyor. Bilinmesi gereken en önemli nokta antropoz evresini geçirmişte olsa erkekte testesteron hormonu bitmiyor. Kadınlarda menapozdan sonra bittiği bilinen bu hormonlar için erkekte aynısı söylenemez diyen İskoç bilim adamları, ‘baylarda androjen eksikliğinden ötürü hormon seviyelerinin düştüğünden andropoz görülür’ diye belirtti.

Andropoz Belirtileri Nelerdir?

1. Cinsel istekte azalma
2. Güç kaybı
3. Yorgunluk
4. Uykusuzluk
5. Duygusal değişmeler
6. Depresyon
7. Kaslarda erime
8. Kemiklerde erime (osteoporoz)
9. Özellikle göbekte görülen vücut yağlanmaları Andropoz döneminde kişinin hormonu tamamen tükenmediğinden ötürü tedaviside tabiiki var.

Özellikle alternatif tıp andropoz için süper imkanlar sunuyor, tabi doktor kontrolünde kullanılan ilaçlarda bulunuyor. Kuvvet macunları bu işi fazlasıyla görebilir.

Captcha işaretlenmemiş.