AVMIGRAN Film Tablet Nedir? AVMIGRAN Film Tablet Neye Yarar?

AVMIGRAN Film Tablet Nedir? AVMIGRAN Film Tablet Neye Yarar?

AVMIGRAN Film Tablet, beynin çevresinde bulunan kan damarlarını daraltarak çalışan baş ağrısı ilacıdır.  Sersemlik, çarpıntı hissi ve mide bulantısı eşliğinde ortaya çıkan ataklar halinde görülen baş ağrılarının ve kısa migren ataklarının giderilmesi için kullanılır.

İlacın etken maddesi Ergotamin tartarat, Mekloksamin, Kafein, Parasetamol ‘dur.

AVMIGRAN Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.

 2. Sersemlik, çarpıntı hissi ve mide bulantısı eşliğinde ortaya çıkan ataklar  halinde görülen baş ağrılarının ve kısa migren ataklarının giderilmesi için kullanılır.

 3. Eğer ciddi karaciğer veya böbrek hastalığınız varsa ya da yüksek tansiyon, kalp hastalığı, angina (göğüs ağrısı), kan dolaşımı sorunları, damar tıkanıklığı, astım, alkol bağımlılığı, göz tansiyonu, kansızlık ya da kalp krizi veya felç (inme), mini-felç (inme) öykünüz varsa; kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu söyleyiniz. Kullanımı sizin için uygun değildir.

 4. Kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltabilir ve bu durum gebelikle sonuçlanabilir. İstenmeyen bir  gebeliği önlemek için hormonal olmayan kondom, diyafram, spermisid gibi  doğum kontrol yöntemlerini uygulamalısınız.

 5. Bazı ilaçlarda birlikte kullanımı beyne ya da vücudun diğer kısımlarına olan kan akışının azalması tehlikesini yaratabilir. Özellikle antibiyotikler, antidepresanlar, kalp veya tansiyon ilaçları ya da AIDS tedavisi için kullandığınız ilaçları doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir.

 6. İlacın kullanımı sırasında el ve ayaklarınızda uyuşma görülürse ilacın alımını durdurup derhal doktorunuza başvurunuz.

 7. Tedaviniz sırasında greyfurt yemekten ve suyunu içmekten kaçınınız.

 8. Çocuklarda kullanılmamalıdır.

 9. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde kesinlikte kullanmayınız.

AVMIGRAN Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.

 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte yemeklerden sonra tok karnına alınız. 

AVMIGRAN İlacının Olası Yan Etkileri nelerdir?

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.

 2. Baş ağrısı, baş dönmesi, sersemlik, uyku hali, karıncalaşma ve yanma hissi gibi duyusal bozukluklar,  üst solunum yolu enfeksiyon belirtileri, bulantı ve kusma (migrene bağlı olmayan), karın ağrısı, bağırsak gazı, hazımsızlık yaygın görülen yan etkilerdir. 

İlaç Etken Maddesi: Ergotamin tartarat, Mekloksamin, Kafein, Parasetamol
İlaç Marka İsmi: AVMIGRAN Film Tablet

Captcha işaretlenmemiş.