Ayla Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Ayla Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Can Ulkay’dan mükemmel bir film geliyor. Akıllarda kalıcı reklam filmlerinden hatırladığımız bir isim Can Ulkay, 1000 küsür reklam filminde imzası bulunan bir isim beyaz perde film için kolları sıvadı. İsmi ile de dikkatleri üzerine çeken film çekimlerine geçtiğimiz hafta başladı ve teaseri ile film sektöründeki merakla beklenen filmler arasında yer aldı. Türkiye ve Güney Kore’de çekimleri yapılacak olan film için kollar sıvandı ve heyecanlı bekleyiş başladı. Haliyle filmi yakından takip edenler Ayla Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek? sorusu ile baş başa kaldı. Filmin biraz detaylarından bahsettikten sonra bu konuya tekrar döneceğiz.

Ayla Filmi Konusu ve Detayları

Kast seçimleri biten ve bir bir başrol oyuncuları belirlenen film için bir çok isim bir arada yer alacak. Oldukça güçlü ve kaliteli bir oyuncu kadrosu bulunan filmde elinizi sallasanız adeta bir Türk yıldızına çarpıyor diyebiliriz. Filmin ilk başta konusundan bahsedecek olursak Teaser’da ilgimizi çeken bir kelimeye odaklanmanızı istiyoruz. ” Ay yüzlü bir kızla Ay yıldızlı bir Askerin 65 Yıllık anlatılmamış hikayesi ” bu kelime bize filmin bire bir filmin gerçek yaşanmışlığını göstermekte. Gerçek bir hikayeyi senaryolaştıracak olan filmin senaristi ise Kavak Yelleri, Doludizgin Yıllar gibi unutulmaz dizi ve filmlerin senaristi Yiğit Güralp‘tır.

Bir savaş dramı filmi olan Ayla bir ailenin savaş ile olan imtahanını bizlere aktaracaktır. 1950‘li yıllarda savaşta yer almış olan Süleyman Astsubayın başından geçenleri anlatacak olan filmde Astsubay muharebe meydanında bir kız ile tanışır. Bu kızı tesadüf eseri bulan Astsubay 5 yaşındaki bu kızı alır ve gerçek kızı gibi davranmaya başlamıştır. Zaman geçtikçe bu çocuğun yetim bir kız olduğunu anlayan Süleyman kıza Ayla ismini vermiştir. Savaş sırasında birlik ile birlikte Astsubay ve kız çok iyi geçinmişlerdir. Türkiye‘den gelen bir emirle ülkesine dönecek olan askerlerimiz bu kızı orada bırakmak istememektedir. Ancak kore’nin o sert kuralları burada kendini gösterecektir. Küçük kızı arkasında bırakmak zorunda kalan Süleyman Astsubay ile ikili arasında zor bir zaman geçer…

Ayla Filmi Kadrosu

Filmin kadrosunda ise; Çetin Tekindor, Ali Atay, İsmail Hacıoğlu, Taner Bilsel, Altan Erkekli, Damla Sönmez, Duygu Yetiş, Erkan Petekkaya, Büşra Devli, Esra Dermancıoğlu ve bir çok kaliteli oyuncu yer almaktadır. Bunların dışında Ayla karakterini ise deneyimli güney kore oyuncuları Kim Young-ae ve Seol-Hyun Kim canlandırmaktadır. Filmin müziklerini ise Fahir Atakoğlu bestelemiştir.

Ayla Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Ayla filmi Ekim 2017'de vizyone girecek

Captcha işaretlenmemiş.