Bıttım Sabununun Faydaları Nelerdir?

Bıttım Sabununun Faydaları Nelerdir?
 
Bıttım, fıstığın yabani hali olarak bilinen ve ülkemizde daha çok Ege, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu bölgelerinde yetişen menengiç (çitlenbik- çedene ) ağacına bölgede verilen isimdir. Bıttım sabunu, menengiç (yabani fıstık) yağından elde edilir ve günümüzde bile geleneksel yöntemlerle yapılır.

Dökülen saçlar ya da dökülmeye yüz tutmuş olanlar insanların en çok kafasına taktığı problemlerden biridir. Durum böyleyken aslında çözüm önerileri pek de göz önünde olmaz. Özellikle saçların gürleşmesini sağlayan pek çok farklı formül bulunurken. Peki ama siz saçlara faydası olan bıttım sabununu biliyor musunuz? Eğer ki bıttım sabununun saça faydaları hakkında bilgi almak isterseniz, haberimizin devamına bakabilirsiniz.

“BITTIM SABUNU SAÇLARI GÜRLEŞTİRİYOR”

Saç dökülmesini tamamen durduran ve engelleyen bıttım sabunu, aynı zamanda daha gür ve daha güçlü saçlara sahip olmanıza yardımcı oluyor. Kesinlikle dökülen ya da dökülmeye yakın olan saçlar için kullanılabilir. Peki ama bıttım sabunu ne işe yarar? Bu sorunun cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

  • Dökülen saçların yeniden çıkmasını sağlamaktadır. Adeta saç dostudur. Kesinlikle daha güçlü saçlara sahip olmanızı sağlar. Ayrıca uzun yıllar daha gür bir saç ile yaşamanıza yardımcı olur. Kesinlikle faydaları göz ardı edilmemelidir.
  • Saçlarınız beyazladıysa, bıttım sabunu kullanabilirsiniz. Beyazlayan saçları eski haline döndürmektedir. Gerçekten bu konuda üzerine bulunmamaktadır. Ayrıca bilmelisiniz ki 7-8 ay kadar düzeli olarak kullanmanız gerekir. Bu düzen sonunda saçlarınız beyazlıktan kurtulacaktır.
  • Saçlarda oluşan bakterilerin düşmanıdır. Saçın bakteri oluşumunu durdurur. Mikrop kırıcı bir özelliğe sahiptir.
  • Bıttım sabununun hiçbir yan etki yoktur. Kesinlikle size herhangi bir zarar vermez. Saçlarınızın en iyi şekilde eski haline dönmesine yardımcı olur. Kesinlikle memnun kalacağınız sonuçlar elde edersiniz. Böylece dilediğiniz gibi saçlarınızı gürleştirebilirsiniz.
  • Bıttım sabunu fıstığın yabani oluşumundan elde edilir. Buna dayanarak içerisinde birçok vitamin ve mineral bulunur. Bu da doğrudan saçınızı besler. Özellikle bayanların bu konuda daha dikkatli olması gerekir. Saçların kırılmasını da önler. Erkekler için saçların dökülmesi artık duracak ve bu sabunu düzenli olarak kullananlar başarılı sonuçlar elde edecektir.
Captcha işaretlenmemiş.