Çelik Konstrüksiyon Nedir?

Çelik Konstrüksiyon Nedir?

Bütün taşıyıcı altyapının çelikten üretildiği, daha çok deprem yaşanan bölgelerde tercih edilen yapı modelidir.  Bu model çoğunlukla çelik konstrüksiyon altyapılı fabrika binaları, spor tesisleri, çelik konstrüksiyon hangar, çelik konstrüksiyon depolar ve çelik konstrüksiyon atölyelerde yoğun olarak kullanılanılır.

Diğer bütün taşıyıcı alt yapı sistemlerine oranla Çelik Konstrüksiyon Yapılar farklı statik becerilere, üst düzey mekanik özelliklere sahip olmakla birlikte uygulama kolaylığıda olan yapı modelleridir.  Aynı zamanda  güvenli, hızlı ve ekonomik olmasıda çok geniş alanlarda tercih edilmesini kullanılırlığını artırmaktadır.

Çelik Konstrüksiyon yapı modellerinde kolon, kiriş gibi taşıyıcı elemanların tamamı çelik malzemelerden oluşur, dolayısı ile çok yer kaplamaz dar alanda çalışmak zorunda kalmazsınız.

Çelik Konstrüksiyon Yapıların Avantajları nelerdir?

  • Çelik konstrüksiyon sistemler tamamıyla montajlanabilir yapıdaki paket ürünlerdir. Herşeyi ile hazır olarak montaj aşamasına uygun üretildiği için hata oranı oldukça düşüktür.  Gerek taşıma gerekse montaj aşamasına kadar tüm süreç kolaydır.
  • Çelik konstrüksiyon sistemle yapılan inşaat işlerinde olumsuz olarak adlandırılan hava koşullarının çalışmalara herhangibi bir negatif etkisi olmaz. Dayanıklı malzemeler olduğu için her mevsim inşaa çalışmaları devam edebilir.
  • Çelik Konstrüksiyon sistemler çürüme ve paslanma gibi etkilere karşı dayanıklıdırlar
  • Kullanılacak malzeme seçeneği oldukça geniştir. Çelik yapı istenen özellikte oluşturulabilir.
  • Çelik konstrüksiyon istemlerinde kullanılan kolon, kiriş gibi taşıyıcı sistemlerin boyutları betonarme yapılardaki kolon ve kiriş boyutlarına oranla daha azdır. Dolayısı ile yapısal alandan yüksek oranda tasarruf edilebilmektedir.
  • Çelik konstrüksiyon sistemler  Cephe kaplama ‘dan daha çok verim alınmasına vesile olur
  • Maliyet kullanıcının  ihtiyaçlarına göre rahatça hesaplanıp düzenlenebilir
  • Uluslararası standartlarda bir sistemdir her ülkede uygulanabilir
  • Alan genişliği sebebiyle dekorasyon çalışmaları rahatça yapılabilir.

Çelik Konstrüksiyon Evler Ne Kadar Sürede Kurulur?

Çelik konstrüksiyon evlerde kurulum süreleri yapı genişliği ve oluşturulacak kat sayısına göre değişiklik gösteriyor. Ancak genel anlamda bilgi vermek gerekirse şöyle diyebiliriz;  Tek katlı bir ev için ortalama olarak 25 gün dubleks olarak yapılacak bir ev için ise ortalama süreç 45 gün olabilir.  Zira Çelik konstrüksiyon evlerin inşaası betonarme binalar kadar uzun sürmüyor.

Çelik konstrüksiyon alt yapılı bir ev 4 kişilik ekip tarafından kolayca kurulabilir. İnşaat işlemleri vidalama yöntemi ile oluşturuyor. Bu bir çeşit montaj tipi. Yukarıda belirttiğimiz kurulum sürelerine elektrik su gibi evin iç tesisat kurulumunuda da dahil. Kısaca çelik bir ev ortalama 30 – 45 gün bir süreçte  tamamen kullanıma hazır olarak sunulabiliyor. Dahası sonraki zamanlarda sökülüp başka bir yere taşınarak orada tekrar montajıda yapılabiliyor.

Captcha işaretlenmemiş.