Dolgun Dudaklara Nasıl Sahip Olunur?

Dolgun Dudaklara Nasıl Sahip Olunur?

Her bireyin dudak şekli vardır ve her dudak şekli her kişiye özeldir. Yine zaman içerisinde bu dudak şekilleri yapısını kaybedebilir ve çirkin bir hal alabilir. Ayrıca her bireyin dudakları dolgun ve güzel olmayabiliyor. Dolgun dudaklar için yapılması gerekenler nelerdir?

Daha dolgun dudaklara sahip olabilmek için uygulayabileceğiniz birçok yöntem mevcut ancak bazı yöntemler de tam olarak etkili olmayabilir. Bu yazımızda dudaklarınızın dolgunluğunu arttırmanın yöntemlerinden bahsedeceğiz.
Eğer çok paranız var ise estetik ameliyatlar olabilir ve dudaklarınızı kalınlaştırabilirsiniz ancak bu işlemler hem tehlikeli hem de oldukça pahalıdır. Biz burada doğal yöntemler ile dudaklarınızı kalınlaştıracağız.

Dudaklara Zarar Veren Unsurlar

Yine dudaklarınıza zarar veren unsurları terk ederek dudaklarınıza en iyi bakımı yaparsanız. Çünkü dudaklarınızı dolgunlaştırma yöntemlerine geçmeden önce onlara zarar veren şeyleri anlatacağız ki yöntemlerimiz boşa gitmesin. Doğal yollarla dudakları dolgunlaştırmak için;

  • Mutlaka stresten uzak durmalısınız. Aşırı stres dudaklarınıza zarar vermektedir ve çene dudaklarınız sıkılabilmektedir. Bu kaslar da zamanla kasılmaktadır ve dudaklarınız daha ince görünmektedir. Bu yüzden bu saydıklarımıza dikkat etmelisiniz.
  • Yine dudaklarınız için aşırı sıcak içecekleri veya aşırı soğuk içecekleri tüketmemelisiniz. Mutlaka her şey ılık ayarında olmalıdır.
  • Ayrıca dudaklarınızdaki kan dolaşımını arttırarak dudaklarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. Bunun için dudaklarınızı kapatın ve dışarı doğru üflemelisiniz.
  • Bu üfleme esnasında “Brr” sesi gibi bir ses çıkacaktır. Yine bu egzersizi beş dakika kadar yapabilirsiniz. Bu sayede kan dolaşımını arttırmış olursunuz.

Dudaklar İçin Dudak Peelingi

Yine dudaklarınız da yenilenmeye ihtiyaç duyarlar ve siz onları yenilediğiniz zaman asıl faydayı görürsünüz. Dudakları güçlendirmek adına da peeling çok önemlidir.
Dudaklara peeling yapabilme amacı ile bir kabartma tozu kullanacağız. Sonra bademyağı ile de karıştırmalısınız ve dudaklarınıza masaj yaparak uygulayın. Eğer dudaklarınız kızarmış ise bu uygulamayı yapmayı bırakabilirsiniz.
Ayrıca bu uygulamayı da geceleri yaparsanız daha iyi olur çünkü gündüzleri dışarı çıktığınızda dudaklarınız kötü görünebilir.
Gece yatmadan önce uygulamayı yapın ve sonrasında dudaklarınız yıkayın. Dudak peelingi sayesinde dudaklarınız oldukça güçlenecek ve daha canlı ve dolgun bir görünüme sahip olacaktır.

Dudaklara İhtiyacı Olan Nemi Verin: Yine dudaklarınız da sürekli neme ihtiyaç duyarlar ve bu nedenle onları nemlendirmeliyiz. Çünkü onlar özellikle kışın kuruyabilirler ve kuruduğunu anlamayabilirsiniz. Zamanla da çatlayabilirler.
Dudaklarınızı doğal olarak nemlendirmeniz mümkündür. Dudaklarınıza yoğurt ve bal karışımı bir maske sürerseniz ihtiyacı olan nemi onlara kısa sürede verirsiniz.

Dolgun Dudaklar İçin Masaj: Yine dudaklarınızı dolgunlaştırmak için onlara güzel bir şekilde masaj yapmalısınız.

  • Dudaklara masaj yapmanın faydaları saymakla bitmez. Dudakların kan dolaşımı artar, kaslar güçlenir, dudak rengini alır ve dudaklar daha parlak ve güzel görünür.
  • Masaj işlemini ise eliniz ile ağzınızı kapatın ve elinizi sol ve sağ tarafa doğru çevirmelisiniz.
  • Yine aynı hareketi diğer eliniz ile de tekrar yapın.
  • Sonra her iki eliniz ile beş altı sefer bu masaj işlemini uygulamalısınız.

Sigara ve Alkolden Uzak Durun

Aşırı sigara kullanımı dudak kanseri riskine yol açabilir. Dudak kanseri de dudaklarınızı tabi ki çirkin gösterecektir. Ayrıca alkol kullanımı da dudaklarınızı ve cildinizi olumsuz etkileyen faktörlerdendir. Bu nedenle aşırı alkol ve sigara kullanmamalısınız. Hatta sigarayı kesinlikle bırakmaya çalışın.
Ayrıca sigara dudak kanseri yapmasa bile dudaklarınızda mat ve soluk bir görünüm oluşturacaktır. Kırmızı, dolgun dudaklar gibi harika bir görünüme sahip olamazsınız.
Çok daha alımlı dudaklara sahip olabilmek istiyorsanız sigarayı kullanmayın ve çevrenizde kullananlar var ise onlardan da kesinlikle uzak durun.

 

Captcha işaretlenmemiş.