Maca Nedir? Macanın Faydaları Nelerdir?

Maca Nedir? Macanın Faydaları Nelerdir?

Pancara benzer bir bitki olan maca, stres başta olmak üzere birçok fiziksel ve ruhsal rahatsızlığa iyi geliyor. Maca kökü erkeklerde yorgunluğu giderip güç verirken, cinsel performansı da artırıyor.

Dayanıklılığı artırma, hormonal dengesizliklerin düzeltilmesi ve libidoyu yükseltme gibi çok sayıda olumlu etkisi bulunan maca bitkisi, içerdiği vitamin ve minerallerle her derde deva oluyor.

Peru ve Bolivya'daki And Dağları'na özgü bir bitki olan macanın kökünün sağlığa faydaları şöyle;

Sindirim sistemini uyarır ve iştahı arttırır. Maca kökünde bulunan demir, oksijen taşınmasını teşvik eder ve vücudu taze ve enerjik tutar.

Adet döngüsündeki düzensizlikler kadınlarda kısırlığa neden olabilir; ya da sağlıklı bir gebeliğin sürdürülmesini engelleyebilir.

Maca Bitkisi

Bu düzensizlikleri gidermek ve hormonal dengeyi sağlamak için vücuda dışarıdan yapay hormonların verildiği tıbbi tedaviler tavsiye edilmektedir.

Bu kök bitkisi, enerji seviyelerini ve dayanıklılığı arttırmak gibi özelliklere de sahiptir. Yeni başlayanlardan profesyonel sporculara kadar herkes kendi fitness seviyelerini arttırmak için bu ürünü kullanabilir.

Maca takviyelerinin kullanımının erkeklerde kısırlık sorunlarını çözdüğü kanıtlamıştır. Doğrudan sperm sayısını etkiler ve aynı zamanda semen hacmini arttırır.

Bu doğal kök hakkındaki en iyi şey çoğu kişi tarafından tolere edilebilir olmasıdır. Bu nedenle nadiren herhangi bir yan etkiye sebep olmaktadır.

Esasen bir ilaç değil bir besin olduğundan ilaçlara göre daha güvenilir kabul edilir. Toz hali daha etkindir ve tavsiye edilen günlük dozu 1500 3000 mg'dır.

Bu günlük dozun, günde üç küçük doza bölünmüş şekilde alınması önerilmektedir.

Öte yandan, maca kapsülleri için dozaj günlük 500 1000 mg'dır. Ayrıca çerezler, tatlılar, ev yapımı alkolsüz içecekler, yoğurt, tahıl, bitkisel çaylarda da kullanılabilir.

Maca Bitkisi

Adet düzensizlikleri, ruh hali değişiklikleri, sıcak basmaları, uyku bozuklukları, menopoz sorunlarını azaltır. Maca takviyelerinin kullanımının erkeklerde kısırlık sorunlarını çözdüğü kanıtlamıştır.

Testosteron ve progesteron gibi erkek cinsiyet hormonlarının seviyesini arttırır ve hormonal dengesizlikleri önler.
Kadınlarda ortaya çıkan adet sorunlarını azaltır. Cinsel isteksizliğe, baş ağrısına, kas ve eklem ağrılarına iyi gelir.Depresyonu hafifletmek için yardımcı olur böylece libido artışı sağlar. İyi bir gençleştiricidir.

Vajinusmusa karşı etkilidir. Saç dökülmelerini durdurur. Saçların çabuk uzamasını sağlar.

Yemeklerden önce alınırsa zayıflamaya yardımcıdır. Hormonları düzenler.

Bağışıklık sistemini güçlenidirir. Çocuklarda iştah açar. Yetersiz beslenmeden kaynaklı eksiklikleri giderir ve büyümeye yardımcı olur. Hiperaktivite ve dikkat dağınıklığı için etkilidir.

Captcha işaretlenmemiş.