Memeler neden sarkar?

Memeler neden sarkar?

Bazı memelerde sarkma kaçınılmazdır. Kilo alma, hamilelik, sigara, yaşlanma,yer çekimi gibi sebeplerden göğüsleriniz sarkabilir. Memeler dış etkenlerden zarar gördüğünde değişikliğe uğrar bunun sonucunda memeleri destekliyen bağlar gevşer ve sarkmaya sebep olur. Ama bu sarkmalardan kendinizi korumak için yapabileceğiniz bir sürü yöntem var.

NE YAPABİLİRSİNİZ?

1) Egzersiz yaparak vüdunuzu genç ve fit tuttun. Egzersizleriniz sırasında sporcu sütyeni giymeyi unutmayın. Sporcu sütyenleri egzersiz sırasında daha rahat etmeninizi sağlayacaktır. Ayrıca bu sütyenlerin göğüsleri destekleyici ve göğüs sıkılaştırıcı etkisi vardır.

2) Yer çekimine karşı sizinle birlikte savaşmaları için göğüs kaslarınızı güçlendirin.

3) Sigara içmeyerek cildinizin elastikliğini koruyun. Sigara içmek kan akışını yavaşlatarak cildin daha hızlı yaşlanmasınasebep olur.

4) Sıcak ve güneşli yaz aylarında göğüslerinizi ultraviyole ışınlarına ışınlarından koruyun. V yakalı tişörtler serinletici ve çok güzel olabilir ama UV ışınları cildin dokusuna çok zarar verir cildin esnekliğini azaltır.

5) Nemlendirici kullanarak cildinizi nemli tutun. Duştan sonra nemlendirici kullanarak cildinizi yumuşak ve esnek tutun, bu cilt hasarını önler ve çabuk iyileşmesine yardımcı olur.

6) Yeterli protein alarak cildinizi esnek tutun. Vücudunuz iyileşmek için protein kullanır, bağ dokularını güçlendirir.

7) Bol bol taze meyve ve sebze yiyerek cildinizi genç tutun. Aldığınız vitamin ve mineraller sayesinde genç ve sağlıklı meme dokularına sahip olacaksınız.

8) Hızlı kilo alıp, vermeyin. Eğer kilo vermeyi ya da almayı planlıyorsanız bunu yavaş yavaş ve planlı yapın.

9) Çok kilo almaktan kaçının eğer memelerinizin ağırlığı artarsa yer çekimine karşı direnci azalıcaktır. 

10) Emzirmekten korkmayın emzirmek meme sarkmasına bir etken değildir, asıl etken hamileliğin kendisidir. Hamileyken kilo alımınızı durduramazsanızda, en aza indirebilir, sağlıklı beslenebilirsiniz.

Memeler

 

Captcha işaretlenmemiş.