Panalgine Tablet Nedir?

Panalgine Tablet Nedir?

lacın etken maddesi  Parasetamol, Propifenazon, Kafein’dir. PANALGİNE Tablet, ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. Soğuk algınlığı ağrıları, grip ağrıları, vücut kırıklığı, ateşli hastalıklar, ameliyat sonrası görülen ağrılar, adet dönemi ağrıları, diş ağrısı, diş operasyonu sonrası görülen ağrılar, siyatik, eklem ağrıları, kas ağrıları, romatizmal ağrılar, baş ağrısı, migren, sinüzit ağrısı, kulak ağrısı, zona ve sinir ağrıları ve ağrıların eşlik ettiği ateşli durumlarda kullanılır.

 Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :
 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Soğuk algınlığı, grip, vücut kırıklığı, ateşli hastalıklar, ameliyat sonrası görülen ağrılar, adet sancıları, diş ağrısı, diş operasyonu sonrası görülen ağrılar, siyatik, eklem ağrıları, kas ağrıları, romatizmal ağrılar, baş ağrısı, sinüzit ağrısı, kulak ağrısı, zona ve sinir ağrıları durumlarında kullanılır.
 3. Eğer karaciğer fonksiyon bozukluğu veya böbreklerinizde fonksiyon bozukluğu varsa  ya da kan hücrelerinde bozukluk varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir ya da ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına veya spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 4. Eğer günde 3 kadehten fazla alkol tüketiyorsanız ve alkol kullanımına bağlı karaciğer rahatsızlığınız var ise bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendiriniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 5. İlaç kullanımına rağmen belirtilerinizde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse ilacı kullanmayı bırakıp doktorunuzla görüşünüz.
 6. Bu ilacı kullanırken alkol almaktan kaçınınız. Çünkü ilaçla birlikte alkol kullanımı karaciğerinize ciddi zararlar verebilir.
 7. Bu ilacı 6 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız.
 8. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

PANALGİNE Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Tercihen yemeklerle birlikte veya yemeklerden ayrı olarak alabilirsiniz.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Mide bulantısı, kusma, mide sancısı, sersemlik hissi, endişe hali, titreme ve uykusuzluk gibi hafif yan etkiler görülebilir. 

İlaç Etken Maddesi:  Parasetamol, Propifenazon, Kafein

İlaç Marka İsmi: PANALGİNE Tablet

Captcha işaretlenmemiş.