Pokemon Go Nedir? Pokemon Go Nasıl Oynanır?

Pokemon Go Nedir? Pokemon Go Nasıl Oynanır?

Pokemon Go oynayanların sayısı giderek artıyor. Henüz çıkalı birkaç gün olmasına rağmen oldukça ilgi gören oyun resmi olarak ise Türkiye’ye gelmedi. Apk’lar üzerinden bu oyunu indirmek ne kadar güvenli? Apk virüs bulaştırır mı?

Bir güvenlik şirketi Pokemon Go yüklemek için kullanılan Apk’ların birinde güvenlik açığı tespit etti. Bu açık tüzünden telefon dışarıdan gelen tehlikelere karşı savunmasız kalıyor. Bunun önüne geçmek çin güvenilir güvenlik uygulamalarını yüklemelisiniz.

POKEMON GO NASIL OYNANIYOR?

Oyun sanal dünyayla gerçek dünyayı birleştiriyor, dünyada gerçek mekanlara yayılmış Pokemon'ları toplamak için farklı konumlara gidip yeni Pokemon'lar avlamanız gerekiyor. Pokemon'lar özelliklerine göre farklı yerlere yayılmış durumda, oyuncuların sosyal medyada yaptığı yorumlarda su türü Pokemon'ların daha çok sahillerde bulunduğundan bahsediliyor. Bazı nadir görülen Pokemon'ların kuytu köşelerde bulunduğu her yerde rastlanamayacağı konuşuluyor.

Oyunun üreticisi Nintendo, oyunu tüm dünyaya aynı anda sunmadı. Bölge bölge yayınlanan oyunun Türkiye’ye ne zaman geleceği ise merak konusu.

Captcha işaretlenmemiş.