Safir Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Safir Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Saç dökülmesi ve ya kellik kişileri hem psikolojik hem de kozmetik açıdan rahatsız edebilen bir durumdur. Son yıllarda gelişen teknolojik yöntemlerle uygulanan safir saç ekim işlemi, doğal görünüme en yakın saç naklini hedefler. Safir saç ekiminde standart FUE yönteminde kullanılan alüminum oksit yerine doğal safir cevherinden elde edilmiş keskin safir mikromotorlar kullanılır. kullanılır. Safir saç ekimi (Safir FUE), işlem sırasında kanal açılırken safir uçların kullanılmasıyla gerçekleşir ve daha sık, daha doğal bir görünüm elde edilir. Bu işlem son yıllarda gelişen teknolojilerle en çok tercih edilen saç ekimi yöntemlerinden biri haline gelmiştir. Safir saç ekimi sayesinde açılan saç köklerinde kullanılan greftlerin tutunma oranının daha yüksek olur ve saç ekim işlemi sonrası iyileşmenin daha hızlı gerçekleştiği görülür.

Safir Saç Ekimi Sonrası

Saç dökülmesi genellikle şakak kısmından başlayarak alın bölgesine ilerleyen, oradan da başın tepe noktasıyla birleşen bir yapıdadır. Saç dökülmesi şikayeti çeşitli yöntemler uygulanmasına rağmen durdurulamayan türde olabilir ve kelleşmeye varan istenmeyen sonuçlar görülebilir. Böyle bir durumda çoğunlukla genetik yatkınlık söz konusudur ve genetik saç dökülmesinde en etkili yöntem saç ekimidir. Saç ekim operasyonlarında birçok avantaja sahip olması açısından ‘‘safir saç ekimi’’ sıklıkla tercih edilen bir işlemdir. Safir saç ekiminde özellikle işlem sonrasında görülebilen yan etkilerin çoğu görülmez. Safir saç ekimi yönteminin en büyük avantajlarından biri olan işlem sonrası tıpkı rinoplasti operasyonunda olduğu gibi hızlı bir iyileşme olmasıdır.

Safir Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Safir saç ekimi diğer saç ekim yöntemlerinde olduğu gibi bazı prosedürlerin uygulanması ile gerçekleşir. İşlem, dermatoloji kliniklerinde ve hastanede yapılır. Saç ekimi sırasında genellikle lokal anestezi yöntemleri kullanılır bu sayede hastalar operasyon boyunca herhangi bir ağrı-acı hissetmez. Safir saç ekimine ilk olarak başın en arka bölümündeki saçların mikromotor yöntemiyle alınmasıyla başlanır. Alınan saçlara donör saç alımı yöntemi de denebilir. Mikromotor yöntemi safir saç ekimi işlemlerinde kullanılan son teknolojik yöntemlerle geliştirilmiş bir tekniktir. Mikromotor veya diğer adıyla fue motoru, saç ekim işleminde alınacak donör saç kıllarının daha fazla toplanmasına ve yapılan operasyonun daha hızlı gerçekleşmesine olanak sağlar. Mikromotor yöntemi ayrıca alınan saç köklerinde yara oluşturmaz ve doğru açılar ile saçın daha doğal görünmesini sağlar. Saç alım işlemi tamamlandıktan sonra saç ekimi yapılacak bölgeye uygun sıklıkta, açıda ve yönde safir iğnelerle delikler açılır. Safir saç ekimi yöntemininin son aşaması ise safir iğnelerle açılan deliklere alınan saç kıllarının yerleştirilmesidir. Uygulanan bu son işlem ile ilgili bölge bandajlanır ve böylece safir saç ekimi işlemi tamamlanmış olur.

Captcha işaretlenmemiş.