Şerit Led Nedir

Şerit Led Nedir

Dekorasyonda en önemli konu aydınlatmadır. Evinizi , arabanızı veya herhangi bir yeri dekore etmek istediğnizde mutlaha aydınlatma kullanmalısınız. Aydınlatma yaparken led kullanarak hoş ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Günümüzde led kullanımının yaygın olmasının nedeni şerit ledlerdir. 

Şerit led kullanarak istediğiniz yeri hayal gücünüzü kullanarak aydınlatabilirsiniz. Slikonlu şerit ledleri istediğiniz şekilde heryerde kullanabilirsiniz.

Şerit ledlerin kullanım alanı çok geniştir. En çok kullanılan alanlar Evlerinizde tavan içi aydınlatmalarda , tabelalarda , merdivenler de , bine cephelerinin köşeleridir.  Kullanılan şerit ledler genellikle 12 volttur.  Genellikle 5 metrelik makaralar halinde satılır. Ancak birleştirerek veya kısaltarak istediğiniz şeklide kullanabilirsiniz. 

Şerit led kullanırken adaptör de çok önemlidir. Adaptör ledinizin uzunluğuna göre değişir. Şerit led  bağlama işlemi yaparak daha uzun bir şerit elde edebilirsiniz. Şerit ledi bağlamanız için her 5 cm de kesim yerleri vardır. Bu alanlardan besleme uçları cıkarabilirsiniz veya üst üste bindirip lehim yaparak birleştirebilirsiniz. Led fiyatları gittikçe azalmaktadır. Şerit ledin fazla kullanmasının nedenleri : diğer aydınlatmara göre daha ucuz olması ve fazla elektirik harcamadan güzel ve fazla ışık vermesidir. Ledlerin harcadığı elektrik diğer aydınlatmalara göre çok daha azdır.

Captcha işaretlenmemiş.