Swarovski Nedir?

Swarovski Nedir?

Kaya kristali cam veya akrilikten yapılmış olan suni elmaslar ve üreticisi olan firmanın adıdır.

Swarovski firması 19. yüz yıl sonlarına doğru Daniel Swarovski tarafından kurulmuştur. Daniel küçük bir çocukken cam ve kristal üretmekte olan bir fabrikada çalışmıştır.

Elektrik fuarını gezdikten sonra aklına harika bir icat gelmiştir. Bir kristal kesme makinesi. Dokuz yıl içinde kendisi bu makinenin patentini elde etmeyi başarmıştır. Böylelikle Swarovski firması doğmuştur.

Şirket 1989 yılında İtalyan tasarımcılar ile çok sayıda yaratıcı tasarımları sunabilmiştir. Bunların arasında aksesuarlar, el çantaları, mücevherler ve kemerler bulunmaktadır. 1913 yılında Swarovski kusursuz kristal kesebilen makineyi piyasaya sürmüştür.

İlk Swarovski ürünlerinde kullanılmış olan çiçek logosu daha sonra yerine kuğu logosuna bırakmıştır. İlk kurulduğu günden itibaren firma sürekli genişlemiş ve büyümüştür.

Kristal bileme makinesi, Trolit adlı kıyafet makinesi, Signity adı altında dekoratif taşlar, Swareflex adı altında yansıtıcı camlar, Crystal Fabric adı altında kristaller, Crystal Time adı altında harika saatler üretilmiştir. Swarovski kristal boncukları çantaları ve kıyafetleri süslemektedir. Buna ek olarak firmanın banyo ve aksesuarları da mevcuttur.

Swarovski markasının doğuşu

Daniel Swarovski küçük bir çocukken cam ve kristal üretmekte olan bir fabrikada çalışmıştır. Elektrik fuarını gezdikten sonra aklına harika bir icat gelmiştir. Bir kristal kesme makinesi. Dokuz yıl içinde kendisi bu makinenin patentini elde etmeyi başarmıştır.

1895 yılında icat ettiği bu makineyle çağında çığır açan bir teknolojiye de imzasını atmış oldu. Bu makine, bir kristal kesme ve parlatma makinesiydi. Özel bir kesim tekniğine sahip olan makineyle kristal taşlara şekil vererek Swarovski’leri yarattı.Böylelikle Swarovski Swarovski firması doğmuştur.

Daniel Swarovski'nin Avusturya’nın Trol bölgesinde kurduğu şirketi zamanla büyük bir markanın merkezi haline gelmiştir. Daniel Swarovski’nin taşlarından takı üretimi hemen gerçekleşmedi. Bu özel taşlar ilk olarak tekstil ve moda sektöründe görücüye çıkarılmıştır. Daha sonralarıysa takı olarak dünya piyasasında yer almış günümüzde pahalı bir marka konumuna gelmiştir.

Swarovski ürünleri nelerdir?

1. Takılar

2.  Aksesuarlar

3. El çantaları

4. Mücevherler

5. Kemerler

6. Signity adı altında dekoratif taşlar

7. Swareflex adı altında yansıtıcı camlar

8. Crystal Fabric adı altında kristaller

Swarovski'nin gerçek mücevherden farkı nedir?

Kendi geliştirmiş oldukları makinalarla küçük kristalleri pürüzsüz ve sert kıvrımlarla keserek, kristal taşı pırlanta kadar parlak bir görünüme kavuşturması Swarovski'inin farkını yansıtır.

Captcha işaretlenmemiş.