TBT Nedir?

TBT Nedir?

İnstagram'da yapılan hashtag'ler ile birçok kullanıcının ilgisini çeken #TBT, aynı zamanda belirli bir kesimin de kafalarında soru işareti oluşmasına neden oldu. Peki TBT nedir, ne demektir?

İnstagram kullanıcılarının son zamanlarda sıklıkla karşılaştığı TBT Hashtag'i, etiketin açılımını bilmeyenler tarafından arama motorlarında araştırılmaya başlandı. Peki TBT nedir? Neden kullanılır? İşte detaylar...

İnstagram'da fotoğraf yüklerken daha çok kişinin dikkatini çekmesi için gerçekleştirilen Hashtag etiket sistemi, farklı etiket isimleriyle ilgi çekmeye devam ediyor.

Son günlerde bayağı popüler olan ve yüzbinlerce kişi tarafından kullanılan Hashtag'ler arasındaki TBT ise kelime anlamı konusunda isminden bayağı söz ettirir konumda. Açılımı Throwback Thursday olan  Türkçe anlamı, "Geçen Perşembe gününden bir kesit" ya da benzer başka anlamlara geliyor. Gün olarak neden Perşembe sorusu pek çok kez sorulmuş olsa da, esasında bunun tam yanıtını verebilen olmadığını gördük. TBT, geçmişten bir güne, eskilere dair fotoğraf yüklemek isteyenlerin kullandığı bir etiket olarak karşımıza çıkmaktadır.

Captcha işaretlenmemiş.