Uraz Kaygılaroğlu Kimdir?

Uraz Kaygılaroğlu Kimdir?

Son yıllarda Türk dizi sektörünün ve Türk sinema sektörünün sık sık ekranlarda ve beyaz perdede görülen oyuncularından biri olan Uraz Kaygılaroğlu, 30 Haziran 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Balıkesirli bir ailenin oğlu olan Uraz Kaygılaroğlu, doğumundan itibaren İstanbul’da yaşamaya devam etmiştir. İlk, ortaokul ve lise eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Reklamcılık bölümünde üniversite eğitimi alan Uraz Kaygılaroğlu, üniversite hayatı sonlandıktan sonra küçük yaştan beri hayali olan oyunculuğa yönelmeye başlamıştır ve kendi mesleği olan reklamcılıktan ziyade oyunculuk sektöründe yer almaya girişmiştir.

Oyunculuğun yanında sunuculuk deneyimi de edinen Uraz Kaygılaroğlu, ilk olarak 2008 yılında “Milyonda Bir” adlı televizyon yapımıyla sektöre atılmıştır. Aynı yıl yayınlanan “Es Es” dizisinde de iyi bir rolde oyunculuğunu sergileyen Kaygılaroğlu, asıl çıkışını Show TV’de yayınlanan gençlik dizisi “Pis Yedili” ile yakalamıştır. Bu dizide “Can” isimli bir karakteri canlandıran Uraz Kaygılaroğlu, dizide toplam 70 bölümlük bir süreçle izleyici karşısında olmuştur. Ve bu rolünden sonra kendisine büyük bir genç yaştaki hayran kitlesi oluşturmuştur. Bu diziden ayrıldıktan sonra “Mezuniyet”, “Canını Sevdiğimin İstanbul”u gibi televizyon projelerinde yer alan Uraz Kaygılaroğlu, 2012 yılındayken “Kamuflaj” adlı bir televizyon yarışma programında sunuculuk yapmaya başlamıştır. Bu programdaki sunuculuk performansından sonra aynı yıllarda FOX TV’de yayına giren “Harem” dizisinde “Feminen Ağa” karakterine can veren Uraz Kaygılaroğlu, canlandırdığı bu karakter sayesinde de adından çokça söz ettirmiştir.

Bu diziden sonra da pek çok projede yer alan Uraz Kaygılaroğlu’nun bulunduğu projelerden bazıları “Yedi Güzel Adam”, “Takip”, “Eski Hikaye”, “Tam Zamanı” gibi yapımlardır. Pis Yedili’deki yakaladığı performansın ardından en son “Baba Candır” isimli dizide “Haluk” karakterini canlandırarak yine oyunculuğunu konuşturduğu bir rolde yer almıştır. Bu tip televizyon dizilerinin ve sunuculuk deneyimlerinin dışında pek çok reklam filminde de rol almıştır. Bunlardan en bilinenleri Pınar Labne reklam filmi, Vodafone reklam filmi, Mogaz reklam filmi ve Yapı Kredi reklam filmidir.

Captcha işaretlenmemiş.