Viber Nedir? Viber Nasıl Kullanılır?

Viber Nedir? Viber Nasıl Kullanılır?

Mobil mesajlaşma şirketi olan Viber Media tarafından geliştirilip piyasaya sunulan Viber; iOS sistemine sahip olan, android sistemine sahip olan, Windows phone sistemine sahip olan ya da direkt Blackberry marka her telefonda kullanılacak bir program türüdür.

Genelde akıllı telefon kullananların sık sık tercih ettiği programlardan biri olanViber, her telefonun kendi uygulama indirdikleri alanlarından kolaylıkla ve ücretsiz olarak indirebilecekleri bir program türüdür. Viber programının bu kadar ünlü olmasının sebebi, telefonunuza internet sağlayan her yerde bu program üzerinden telefon görüşmesi yapabilmeniz ve karşı tarafla dilediğiniz gibi yazışabilmenizdir.

Programda bulunan arama özelliğinin ses kalitesi HD ses kalitesinde olup normal telefon görüşmelerinden daha başarılı bağlantı sağlayabilmektedir. Üstelik programın içeriğinde diğer ücretsiz indirilen programlarda olduğu gibi sürekli araya reklam girmemekte, programın içerisinde hiç bir reklam videosu ya da görseli bulunmamaktadır. Dünyanın her tarafında çok fazla kişi tarafından kullanılan Viber, çoğu kişiyi yüksek meblağlarda gelen telefon faturası sıkıntısından kurtarmıştır. Bu programı kullanırken eğer bir wi-fi ağına bağlıysanız saatlerce konuşma yapmanız mümkündür. Yazışma olanaklarındaysa içeriğinde pek çok eğlenceli emoji sticker ve çizimler bulunmaktadır. Program üzerinden karşı tarafa bunlardan istediğinizi gönderebilir, video çekip atabilir, konumunuzu atabilir ya da ses kaydı da gönderebilirsiniz.

Telefonunuz için en güncel Viber Sürümü için ; http://www.viber.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Captcha işaretlenmemiş.