YouTube'da Ücretli Yorum Dönemi!

YouTube'da Ücretli Yorum Dönemi!

Popüler video paylaşım servisi YouTube, günümüzde kişisel ve kurumsal amaçlı canlı yayınlar için oldukça fazla kullanılıyor. Canlı yayın özelliğini her geçen gün geliştirmeye devam eden YouTube, bu kez yayınları izleyen kullanıcıların yorumlarını ön plana çıkarmasını sağlayacak olan Süper Sohbet özelliğini duyurdu.

Youtube, Süper Sohbet özelliğini duyurdu!

Youtube'da yapılan canlı yayınları izleyen kullanıcıların en büyük şikayeti, yaptıkları yorumların diğer yorumlar arasında hızlıca kaybolması ve bu nedenle yayıncının yorumu görememesi.

Youtube'un duyurusunu gerçekleştirdiği Süper Sohbet özelliği ile birlikte, yayın sırasında yorum yapan kullanıcılar belirli bir ücret ödeyerek yorumun sohbet kutusunun üst kısmında sabit kalmasını sağlayabilecek.

Bu sayede yayıncının yanı sıra canlı yayını izleyen herkes yapılan yorumu görecek. Kullanıcılara süper sohbet özelliği ile birlikte sunulan tek avantaj bu değil.

Yorumunun 2 dakikadan 5 saate kadar sohbet kutusunda sabit olarak kalmasını sağlayabilecek olan kullanıcılara, aynı zamanda ücret arttıkça tek seferde daha fazla karakterde mesaj yazma imkanı sunulacak.

Yorumunuzun yapılan bir canlı yayın sırasında 2 dakika boyunca sabit olarak kalmasını istiyorsanız 2 dolar, 5 saat boyunca kalmasını istiyorsanız ise 500 dolar ödemeniz isteniyor.

Şu anda sadece Android cihazların desteklemekte olduğu Süper Sohbet özelliği için test süreci bugün başladı. Süper Sohbet özelliği, 31 Ocak tarihinde 31 ülkede yer alan yayıncının ve 40 ülkeden izleyicinin kullanımına sunulacak.

Captcha işaretlenmemiş.